Witaj na moim blogu!

O autorce

Kliknij na zdjęcie, by dowiedzieć się więcej.

Współpraca

Kliknij na zdjęcie, by dowiedzieć się więcej.

Gdzie mnie znajdziesz?

Obserwuj bloga, by być na bieżąco ze wszystkimi postami!

czwartek, 5 maja 2016

Starshine: Legenda PandoriiPrzeznaczenie gwiezdnych jeźdźców ma się wkrótce wypełnić jako iż siły ciemności gromadzą się w małym miasteczku Jorvik. Dwie starożytne strażniczki, znane jako gwiezdni jeźdźcy, są nadal uśpione i ich moce wciąż czekają na przebudzenie. To wyścig z czasem i siostrzeństwo musi być w pełni ukształtowane by powstrzymać złe moce od zwycięstwa.

Poziom 1W szkole w miasteczku Jorvik odbywa się konkurs na modelkę do gazety glamour nr 5. Bohaterka tej części Anna pragnie i nawet planuje zrobić wszystko by go wygrać. Biegnie przez główny hol szkoły do Dereka, czyli przystojnego chłopaka przeprowadzającego ten konkurs. 
Gdy tam dociera widzi stojącą obok Jessicę, która też chce wygrać. Nie jest z tego faktu zadowolona, ponieważ wie, że ta dziewczyna potrafi iść do celu po trupach. Niestety ma ona całkowitą rację i już na wejściu Jessica krytykuję Annę i utrudnia zadanie. Nasza bohaterka zwraca się do Dereka o chęci rozpoczęcia sesji, ale okazuje się, że chłopak zgubił swój film do aparatu. Anna postanawia mu pomóc i przeszukać szkołę. Chce zacząć od biblioteki, ale wejście do pomieszczenia blokuje straszny pracownik Dark Core. Wydaje się to podejrzane, więc dziewczyna szuka pomocy u przyjaciółek. Linda być może wkurza czymś pracownika Sandsa i ten zaczyna ją gonić po szkole co daje możliwość wejścia do biblioteki. Okazuje się, że film oczywiście znajdował się tam na biurku.
Zadowolona z siebie Anna wraca do fotografa by zająć się sesją. Zaczyna pozować jak prawdziwa modelka by jak najlepiej wyjść na zdjęciach, ale... to nie koniec kłopotów z Jessicą. Wredna dziewczyna zaczęła wchodzić w kadr, robić głupie miny i psuć wszystkie fotografie.
By móc zrobić normalne zdjęcie, Anna wraz z Lisą i Alex wymyśla plan. Zabiera telefon Jessici, zanosi go trochę dalej i rzuca na podłogę. Następnie dziewczyny zaczynają do niej dzwonić.
Anna może w końcu zrobić swoje piękne, konkursowe zdjęcie w spokoju, gdy tylko Jessica biegnie za dzwonkiem swojego telefonu. Ale Derek nie jest w pełni zadowolony, gdyż uważa, że te tło przygotowane w szkole to za mało. Anna opowiada mu, że jeździ konno i trenuje ujeżdżenie, więc tam mogliby zrobić zdjęcie. Chłopak zgadza się i umawiają się na sesję w stajni.
 

Poziom 2Anna zmierza szybkim krokiem do stajni Jorvik. Po krótkiej rozmowie z Derekiem biegnie do boksu i ubiera siodło oraz ogłowie na swojego ukochanego konia o imieniu Concorde. Po przejściu na padok w końcu mogą rozpocząć sesję. Dumnym krokiem wykonują wszystkie ujeżdżeniowe kroki i figury w blasku fleszy aparatu Dereka. Odkąd dziewczyna wsiadła na swojego rumaka czuła z nim zupełnie inną więź niż zawsze. 
Anna spodziewa się jak najlepszych zdjęć, ale czułaby się lepiej gdyby Jessica tu nie przychodziła. Po skończeniu układa zsiada z Concorde, a Derek prosi ją o to by pozwoliła na parę zdjęć Concorde z Jessicą. Ale zaraz co to za głos w jej głowie?! Czyżby słyszała swojego ukochanego konia tak jak Lisa i Linda? Concorde zgadza się by Jessica stanęła obok niego na parę zdjęć, ale gdy tylko ta do niego podchodzi, zaczyna go głaskać. Concorde nie spodziewał się, że dziewczyna będzie go dotykać, więc zbuntował się i zaczął stawać dęba, aż tu nagle ni z tego ni z owego położył się na ziemi. Przerażona Anna postanowiła zawołać Hermana, gdyż Concorde na nic nie reagował jakby coś mu się stało.
Po dotarciu do stajni Lisa próbuje uzdrowić go swoimi mocami co niestety nie działa. Concorde jest przy nich tylko swoim ciałem, jego dusza okazuje się być gdzieś indziej. Gdzieś bardzo daleko.
Anna postanawia znaleźć rozwiązanie przy kamiennym kręgu.
W międzyczasie Alex jest w drodze do stajni, gdy nagle widzi pracowników Dark Core w krzakach. Od razu rozpoznaje, że na kogoś czekają. Postanawia schować się za kamieniem i dowiedzieć się o co chodzi. Okazuje się, że czekali oni na Dereka, fotografa z glamour nr 5. Gdy tylko pojawił się na drodze podbiegli oni do niego i zaczęli bić. Ukradli prawie wszystkie zdjęcia, ale niektóre zostały porwane przez wiatr i poleciały w stronę załamanej Alex.Poziom 3Jako iż Anna nie mogła pojechać na swoim koniu do kamiennego kręgu to by przejść wielką dziurę na samym końcu musi pójść inną, dłuższą drogą. Jeszcze zanim wyrusza dzwoni do niej Alex. Okazuje się, że znalazła dziwne zdjęcie przedstawiające Annę. Wokół niej znajduje się dziwna aura, a Concorde posiada skrzydła. Dziewczyna postanawia, że w końcu czas iść po stromych ścieżkach. Dla Concorde wszystko!
Na szczęście pokonuje wszystkie przeszkody. Ale nie bez problemu, gdyż zdecydowanie nie było to łatwe. Gdy znajduje się już po drugiej stronie i wkracza do kręgu, przed jej oczyma ukazuje się wiewiórka. Zdziwiona pyta się czemu ta potrafi mówić. Ale nie to jest ważne w ich rozmowie. Fripp, czyli tajemnicza gadająca wiewiórka tłumaczy jej co stało się z jej koniem. Okazuje się, że owszem, ciałem jest nadal na ziemi, ale jego dusza jest teraz uwięziona w Pandorii, którą Fripp opisuje jako podobną do krainy snu i mówi, że istnieje ona w sercach wszystkich żywych istot. Anna od razu decyduje się na ratunek. Musi uwierzyć w siebie, a potem przejść przez ścieżkę wiatru przez portal nad przepaścią co sprawi, że przejdzie ona do krainy snu, Pandorii.
Poziom 4Gdy Anna widzi przed oczyma Pandorię, stwierdza, że to miejsce jest dziwne i straszne. Od razu zauważa latającą w powietrzu dziwną czarną rzecz, na którą zdecydowanie musi uważać. Wyrusza. Pierwsze co widzi to wielkie 4 posągi koni, każdy z nich zawiera napis:


Gwiazda jest powiązana z błyskawicą, lecz znajduje się pod nią na wschodzie. Czerwień to kolor krwi tak jak i włosów jeźdźca przynoszącego życie


Księżyc świeci jasno na północnym wschodzie. Kolor nocy to zasłona wizji tak samo jak jeździec przeszłości i przyszłości.


Błyskawica uderza z północy prosto w dół, kolor ziemi, błota i skóry jest ścieżką wojownika.


Słońce wyłania się z południowego wschodu. Ona jedzie ze złotymi włosami i marmurowymi skrzydłami przeciwstawiając się czasowi i przestrzeni.

Po pokonaniu kolejnego dystansu Anna odkrywa małą obrazkową historyjkę wyrytą na ścianach, opowiadającą o koniach żyjących na swojej planecie. Pewnego dnia została ona zaatakowana przez potwora. Na szczęście konie były dość silne by go pokonać i odesłać statkiem. Niestety potwór uderza w planetę, czyli naszą ziemię, wpada do morza i próbuje się uwolnić. W ciągu dalszym konie z innej planety zaprzyjaźniają się z jeźdźcem i jego koniem.
Na końcu potwór jest już wolny, ale czterej jeźdźcy ze swoimi końmi odganiają go.


Dziewczyna wyrusza w dalszą wędrówkę po krainie snu. Jej wzrok napotyka plansza z rozrzuconymi literami. Jej zadaniem jest znalezienie w tym literach imion 4 gwiezdnych jeźdźców: Anna, Alex, Lisa i Linda. Po zrobieniu tego wielki posąg Frippa aktywuje się i zaczyna rozmawiać z Anną.
Aby mogła przejść po moście by móc uratować swojego konia musi odpowiedzieć na pytanie:
Kim jest Concorde?
Anna od razu rzuca odpowiedź, że jest on jej koniem, ale nie tego oczekiwał Fripp. Tłumaczy jej, że coś się dzisiaj zmieniło i musi zastanowić się jeszcze raz.
Oczywiście odpowiedzią jest, że Concorde jest Anną, Anna jest Concorde.
Fripp otwiera przejście przez most. Dziewczyna jak najszybciej biegnie i skacze po wszystkich dziwnych różowych grzybach aż w końcu dociera do końca gdzie znajduje swojego ukochanego konia. Przez Pandorię z powrotem wracają już razem i o wiele szybciej. Biegną przez portal i opuszczają krainę snu.
Poziom 5Anna odzyskuje świadomość będąc w stajni. Concorde dzięki jej poświęceniu powrócił już do swojego ciała i może chwilkę odsapnąć w swoim boksie. Dziewczyna idzie do Dereka i swoich innych przyjaciółek razem z Lisą. Chciałaby, aby chłopak wytłumaczył jej trochę więcej o co chodzi z tym zdjęciem, które widziała przed podróżą do Pandorii. Niestety jeszcze nie może tego zrobić, bo nie jest niczego pewien. Ale musi odzyskać inne zdjęcia z aparatu, co w tym momencie nie jest możliwe, gdyż specjalne baterie są rozrzucone po całym lesie, który jest teraz pilnowany przez pracowników Dark Core. Anna decyduje się na pomoc i za chwilę razem z Concorde znajdują się już przed bramą do stajni. Baterie są rozrzucone wszędzie, ale ze sprytem dziewczyna daje radę zebrać potrzebne 6 baterii, więc powraca do innych. Niestety okazuje się, że problem może być o wiele większy, gdyż aparat został zniszczony przez zbirów Dark Core.
Derek decyduje wyjawić prawdę o sobie. Okazuje się, że nie pracuje tylko dla Glamour nr 5, a także dla rządu. Jego aparat jest niezwykły i potrafi ujawniać na fotografiach rzeczy, które nie są widoczne gołym okiem. Gdy został on zaatakowany w lesie, zbiry ukradli jego plecak ze wszystkimi zdjęciami i jeśli trafią w ręce Sandsa, mogą być one niebezpieczne dla Anny i Concorde. Te zdjęcia ukazują jaka jest prawdziwa natura dziewczyny i jej konia, a źli ludzie mogą wykorzystać je do zapanowania nad nimi w okropny sposób.
Nagle Anna dostaje telefon od Lindy. Widziała ona Jessicę wsiadającą do auta z dziwnymi zbirami. Ponoć zmierzają w kierunku platformy Dark Core.
Dziewczyna od razu decyduje się jechać tam razem z Concorde.

Poziom 6Gdy tylko platforma pojawia się na horyzoncie Anna przy wejściu zauważa Jessicę i Sandsa. Rozmawiali oni o tym, że gdy tylko dziewczyna dostanie w swoje ręce wszystkie porozrzucane zdjęcia Anny to będzie mogła zapanować nad nią i Concorde co sprawi, że wtedy nawet wizyta w Pandorii im nie pomoże. Anna od razu decyduje się działać i aby odwrócić uwagę strażnika pilnującego wejścia, głośno łamie w oddali kawałek drewna. Potem wystarczy już tylko przeskoczyć przez szlaban. Unikając innych zbirów krążących wokół, zbiera po cichy wszystkie swoje zdjęcia. Ale nie decyduje się wracać.
Chce dowiedzieć się więcej o planach zła. Jedzie w stronę platformy. Po krótkiej jeździe znajduje się przy dziwnym wirującym portalu przed którym Jessica i Sands prowadzą rozmowę. Zła dziewczyna chce otworzyć portal przez który sprowadzi posiłki co pozwoli jej zniszczyć Gwiezdnych Jeźdźców. Jedyne słowa Sandsa to "Garnok znów powstanie!" Anna nie zamierza na to pozwolić i z wielką odwagą kroczą razem z Concorde w ich stronę. Dziewczyna nie ma żadnego planu w głowie jak ma uratować sytuację, ale jej koń owszem. Prosi, aby skierowała go tyłem do Sandsa i Jessici tak aby mógł ich kopnąć.
Siła uderzenia Concorde sprawia, że lądują oni w portalu i znikają w niewiadome.


Poziom 7
Przyszedł czas na zawody. Anna i Concorde z gracją wykonują wszystkie figury i zdobywają wysoką ilość punktów, co oznacza wygraną. Po krótkiej rozmowie dziewczyna umawia się z Derekiem na randkę i wygrywa konkurs na modelkę w Glamour nr 5.
Wszystko dobre co się dobrze kończy. Na ten moment wydaje się, że zło zostało pokonane. Anna i Concorde są bezpieczni i kariera dziewczyny jako modelki dobrze się rozpoczyna. Gwiezdni jeźdźcy nadal nie potrafią pomóc, ale czują, że dziwaczne i złe zdarzenia nie skończą się tak szybko. Ciemne, tajemnicze chmury zbierają się i jako iż ostatnia z dziewczyn jest bliska odkrycia swojego przeznaczenia, unosi się widmo nadchodzących złych intryg i brutalnych wydarzeń


12 komentarzy:

 1. Mel! Jest nowy kod: SOUTHHOOF (na 100 sc) xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Melisso! to niesamowite! masz tą gre? jak tak to powiedz z kąd tą gre masz!

  całusy przesyła

  Maja Kittenford

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie to najlepsza część *-*

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy tylko mi te posągi w Pandorii przypominają te z Epony? Pewnie ma to jakiś związek z Gwiezdnymi Jeźdźcami. I ten portal z platformy Dark Core też taki sam. Ciekawe gdzie prowadzi...
  Po przeczytaniu tego mam jeszcze większą chęć, by Anna pojawiła się w SSO. W końcu tylko jej brakuje.
  Czekam na recenzje ostatniej części. :D
  ~Carol

  OdpowiedzUsuń
 5. mel to twoja gra masz ją czy sama ją wymyśliłaś wiesz powinnaś mieć 200lvl :)

  OdpowiedzUsuń
 6. a i na dole ta wskazówka to gwiazda

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdzie mogę zakupić StarShine Legacy?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ster Stejbul Onlajn Jest najlepsze! :D

  OdpowiedzUsuń
 9. mel czy to prawda że mialas te zadana jeśli tak to niesamowite

  OdpowiedzUsuń
 10. Mel nie miała tych zadań xD To tylko 3 część Starshine. Można ją pobrać gzieś w internecie xD

  OdpowiedzUsuń

REGULAMIN KOMENTOWANIA

★ Szanuj innych ludzi
★ Staraj się używać zasad poprawnej polszczyzny
★ Nie spamuj, zapisuj wszystkie swoje myśli w 1-2 komentarzach