Witaj na moim blogu!

O autorce

Kliknij na zdjęcie, by dowiedzieć się więcej.

Współpraca

Kliknij na zdjęcie, by dowiedzieć się więcej.

Gdzie mnie znajdziesz?

Obserwuj bloga, by być na bieżąco ze wszystkimi postami!

poniedziałek, 1 maja 2017

Moje SSO i blogCześć Wam!

Witam Was w tym szczerym poście, w którym chciałabym opowiedzieć troszkę o moim SSOwym i blogowym życiu.

W roku 2012 zaraz po usłyszeniu od koleżanki, że można zagrać już w "Stajnię Marzeń Online" dwunastoletnia ja zakładałam swoje konto na Star Stable. Moja historia z Jorvik zaczęła się jednak jeszcze wcześniej, wraz z dniem, kiedy zagrałam w Starshine oraz Stajnię Marzeń. 
Było to tak bardzo dawno temu i prawie nic nie jest takie samo, zwłaszcza że akurat te lata życia każdego z nas są pełne zmian. Nie myślałam wtedy, że ta chwila będzie tak dla mnie ważna.
Zaraz niedługo powstał blog, kanał na youtube oraz instagram. Taka tam wakacyjna zabawa i pożeracz czasu. Chciałam spróbować blogowania od dłuższego czasu, co przekonało mnie jeszcze bardziej. Próbowałam pisać o prawdziwych koniach, ale jednak po odkryciu gry te wirtualne zainteresowały mnie bardziej. Stopniowo ta cała moja aktywność zaczęła znaczyć dla mnie więcej, pojawiło się zainteresowanie u innych ludzi, zwłaszcza że nie było kiedyś tak dużo polskich graczy. Nastawiłam się bardziej na prowadzenie bloga (tak szczerze czuję się, jakbym poprzez taką stronę mogła bardziej wyrazić siebie i pomóc innym). Potem zaczęłam pragnąć jeszcze, by zostać zauważoną przez zespół gry, a że przynosiło mi to radość, to pisałam i nagrywałam dalej, aby osiągnąć swój cel. Następnie zostało tylko pisanie, bo z kanału postanowiłam zrezygnować całkowicie. Pisałam, udoskonalałam, pracowałam... aż dotarłam tutaj, do teraźniejszości.

Moja droga była długa, pełna przeróżnych emocji, przeszkód, ale i sukcesów. Myślę, że osiągnęłam wiele i jestem z siebie dumna. Coś, czego kiedyś pragnęłam, jest teraz rzeczywistością dzięki staraniom!

Star Stable Online


Prawdę mówiąc... moja gra polega głównie na blogowaniu. Oczywiście nadal bardzo lubię wejść sobie i po prostu pojeździć, ale najczęściej wchodzę, by przygotować zdjęcia oraz informacje na post (+ oczywiście nacieszyć się jakimiś aktualizacjami 😃). Nawet jak mam wolną chwilę, którą mogę spędzić przy komputerze, to wybieram raczej udoskonalanie czegokolwiek na blogu, z tego powodu np. właśnie w ogóle nie mam wytrenowanych koni czy nie dołączam do klubu. Wolę po prostu ten czas poświęcić na bloga oraz ludzi, którzy go odwiedzają! Tak więc, gdy jestem już na grze, to głównie robię zdjęcia, spotykam się z czytelnikami lub szukam jakiejś inspiracji na post czy stronę. Na nic więcej najczęściej nie starczy mi już czasu. Raczej nie zobaczycie u mnie posta, o tym jak wygląda mój dzień na Star Stable, bo nic ciekawego byście się tam nie dowiedzieli.
Dzięki swojej aktywności poza grą jestem dość rozpoznawalna wśród niektórych graczy, przez co zawsze jak gram, to podchodzą do mnie przeróżni ludzie, dodają do grupy, znajomych itd. Teraz jestem do tego bardzo przyzwyczajona i traktuję to już jako nierozłączną część swojej gry, mimo iż na samym początku było z tym trudno. Tak naprawdę teraz lubię, kiedy ktoś do mnie podejdzie i chwilę porozmawia, gdyż mogę spotkać wielu ciekawych ludzi oraz usłyszeć opinie na temat bloga. Zdarzyć się mogą jednak gorsze dni, brak czasu, chęć zwykłego pogarania itp. kiedy mam ochotę być sama, co często jest niemożliwe (zwłaszcza jak muszę jechać do jakiegoś tłocznego miejsca w przypadku aktualizacji) i muszę ten swój zły humor tak naprawdę wsadzić w kieszeń, ponieważ to nie jest nikogo wina, że zdarzył mi się taki dzień i nie powinno się rozładowywać tego na innych osobach.
Warto pamiętać też, że nie zawsze spotkamy się z dobrym zdaniem ze strony innych, zdarzy się również i krytyka (która jest potrzebna i trzeba umieć ją zaakceptować, a nawet dobrze wykorzystać) oraz czasem i bezpodstawne hejty. Nie zmienimy tego, że niektórzy ludzie czują potrzebę, by sprawiać komuś przykrość, więc trzeba to ignorować, znać swoją wartość i dalej robić swoje! Mogą znaleźć się też i ludzie, którzy w pewien sposób chcą Cię wykorzystać, więc na to też trzeba uważać.
Tak poza tym wszystkim, jestem zwykłym graczem, który cieszy się grą, aktualizacjami czy treścią od zespołu i może to wszystko przeżyć z innymi, poprzez napisanie posta o czymkolwiek chcę.
SSO umożliwiło mi spotkanie wielu wspaniałych ludzi, nie tylko z Polski oraz znalezienie jakiegoś sensu i ważnej dla mnie pasji, z której mogę czerpać radość.

Blog


Już powoli leci 5 rok tej strony i aż trudno mi uwierzyć, że tak szybko to minęło.
Zaczynałam tak jak każdy, nie wiedząc o tym nic. Chciałam się po prostu bawić, więc ani trochę nie przeszkadzał mi brak czytelników. Mimo iż na początku dość słabo mi szło, strona wyglądała źle, a posty nie były ani trochę ciekawe przez mój brak umiejętności, to kontynuowałam, bo po prostu przynosiło mi to radochę. Z czasem potrafiłam coraz więcej, dzięki ćwiczeniu tego wszystkiego oraz przeróżnym poradnikom na internecie (tak przy okazji prosiłabym o to, że jeśli macie jakieś proste pytania dotyczące blogów, stron czy cuś, to najpierw wpiszcie je w google, zamiast od razu wysyłać do mnie, bo niestety mogę nie mieć czasu na nie odpowiedzieć, a na internecie jest bardzo dużo informacji na temat blogów).
Wraz z umiejętnościami wzrastała również liczba czytelników oraz wyświetleń, kiedy w końcu zaczęli do mnie podchodzić ludzie aż do czasu kiedy zaczęłam dostawać nawet obrazki od ludzi, którzy nazywali siebie moimi 'fanami'. Dotąd trudno mi uwierzyć, że tylu czytelników mnie tutaj odwiedza i jak o tym myślę, to czuję mnóstwo pozytywnej energii! Najbardziej odczułam to na spotkaniu SSO w Polsce w Warszawie, gdzie mogłam zobaczyć wszystkie te osoby na żywo, zrobić sobie z nimi zdjęcie czy przytulić. Wtedy najbardziej odczułam, jak mi na tym zależy.
Pisanie oraz prowadzenie różnych aktywności stało się w pewien sposób moją pasją i jako tako należy do mojej rutyny. Nadal piszę przede wszystkim dla siebie. Tylko dzięki pasji przychodzą mi wszelkie pomysły na posty, strony, wygląd. Wtedy o wiele lepiej mi wszystko wychodzi i oczywiście przyjemniej pracuje. Kiedy troszkę się zmęczę lub moje zainteresowanie trochę opada przez problemy, czy brak czasu, to naprawdę trudno mi wymyślić cokolwiek lub napisać nawet o najmniejszej aktualności. Takie zawahania czy blokady mogą zdarzać się dość często, ale podczas tego nawet przez chwilę nie myślę o porzuceniu bloga. Szczerze mówiąc, to teraz takową miałam, ten post był dla mnie dość trudny do napisania i potrzebowałam aż zrobienia planu, co ma w nim być zawarte, mimo iż nigdy takiego czegoś nie potrzebuję. Uznajcie go za takie przełamanie po kilkudniowej ciszy z powodu całkowitego braku motywacji i pomysłu z mojej strony oraz powrót na właściwy tor 😂 Jednak są i takie chwile, które są o wiele trudniejsze do pokonania, kiedy nie widzi się w tym sensu w ogóle. Na szczęście ostatnio nie miałam takowych w ogóle, zwłaszcza odkąd zostałam ambasadorem.
Właśnie... skoro już o tym wspomniałam. Tak jak mówiłam wcześniej, bardzo chciałam, by zespół mnie jakoś zauważył, przez to jak bardzo się staram, więc moja radość była niedopisania, kiedy w wiadomościach prywatnych na instagramie odnalazłam pytanie, czy chcę zostać takowym ambasadorem. Mimo iż wiele się nie zmieniło, te 'oficjalne' uczucie jest bardzo przyjemne i super pracuje mi się z SSO poprzez różne promocje. Miło było mi również poznać Stacy oraz inne dziewczyny, które również się starają i pracują na swój sukces, przez co też zostały wybrane przez zespół. Jak wygląda bycie ambasadorem? W sumie niewiele się różni poza oczywiście tym, że oficjalnie współpracuję z SSO przy jakichś promocjach. Nadal mam robić to, co przedtem, czyli kontynuować pisanie bloga oraz prowadzenie instagrama, który ostatnio stał się dla mnie ważny. Szczerze nigdy nie przywiązywałam do niego większej uwagi, ale jakiś czas temu bardzo polubiłam obserwowanie różnych kont i wstawianie postów.
Przy prowadzeniu bloga o SSO staram się zawsze zachować pewną równowagę. Blogowanie jest bardzo czasochłonne. W zależności od tematu posta, pisanie go wraz z przygotowaniem zdjęć, może mi zająć nawet kilka godzin, głównie dlatego, że jestem perfekcjonistką i wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. Każdy post staram się nawet sprawdzać na stronie LanguageTool, by mieć pewność, że nie ma żadnych błędów ortograficznych oraz interpunkcyjnych.
Muszę również pamiętać o aktualizowaniu stron na blogu, wstawianiu postów na profile, odpisywaniu na komentarze oraz wiadomości od czytelników (których dostaję może nie tak bardzo dużo, ale wystarczająco, by mi to zajęło jakąś chwilę dziennie) czy utrzymywanie ładnego wyglądu. Dzięki Goldi i Chantal, które mnie bardzo odciążyły, z niektórych obowiązków jest mi o wiele łatwiej, ale nadal muszę starać się, by nie zaniedbywać innych hobby, czy nawet samej siebie.


A więc to tyle. Wiecie teraz troszkę bardziej, jak wygląda to z mojej strony, moje SSOwe życie, pisanie bloga i co dzieje się w mojej głowie. Sukces z blogiem kosztował i nadal kosztuje mnie naprawdę wiele pracy, czasu, wysiłku oraz starań, ale uważam, że warto, bo w końcu przynosi mi to sporo radości.

Mam nadzieję, że przebrnęliście przez ten post, wydaje mi się bardzo długi. Dziękuję za przeczytanie!

Miłego tygodnia! Ściskam 💜

50 komentarzy:

 1. Jak się podoba nowe menu? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno się przyzwyczaić xD

   Usuń
  2. Jest bardzo ładne, sama je robisz, Goldi? :)

   Usuń
  3. Ja? Ja nie umiem w rysowanie XDD Chantal zajmuje się grafiką.

   Usuń
 2. Hej Mel! Mam pytanie,niedawno wspominałaś o jakimś konkursie tutaj na 1000 obserwatorów. Kiedy będzie ten konkurs?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak uzbieramy pewną sumę pieniędzy, aby można było zrealizować taki konkurs. Chciałabym ją wesprzeć w tym konkursie finansowo, może uda nam się zrobić więcej miejsc, by więcej osób mogło wygrać. Nadal zastanawiamy się nad zadaniem konkursowym i nagrodami, także potrzebujemy jeszcze troszkę czasu.

   Usuń
  2. O rany :D Byłam tu na 500 obserwatorów, niecały rok temu. To niesamowite, jak szybko leci czas i jak wiele od tamtego czasu się pozmieniało :3

   Usuń
 3. Mel skąd ty bierzesz pomysły na takie ładne komplety? Mogłabyś kiedyś napisać o tym posta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma dobry gust i tyle :D

   Usuń
  2. Oczywiście mogę napisać taki post :D Chociaż tak jak Goldi powiedziała, w skrócie polega to po prostu na tym, jaki mam gust

   Usuń
  3. Dzięki za odpowiedź :D Mogłabyś wtedy napisać różne propozycje zestawów. Pozdrawiam i oczekuję na posta (jeśli będzie) c;

   Usuń
 4. Mam ten sam....ym...kubek? W którym ty masz pisaki i ołówki :D

  OdpowiedzUsuń
 5. PROSZĘ O NIE PYTANIE O KODY (jakaś osoba mi pod tym postem ciągle o to spamuje, ja i Mel jesteśmy zwykłymi graczami, nie tworzymy kodów) + JEST SPECJALNA ZAKŁADKA OD REKLAMOWANIA SIĘ! 😡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie.
   Mel i Goldi nie tworzą kodów więc po co zawracać im głowy pytaniami, na które i tak nie odpowiedzą?!

   Usuń
 6. Gratuluję Ci szczerze zauważenia i docenienia przez zespół SSO i graczy, gratuluję tych starań których dolozylas by być coraz lepszą blogerką, jesteś naprawdę super! <3
  Anita Archmountain

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej Mel, na angielskim fb sso w zakładce posty gości Daphne Dognose wstawiła post o tym, że sso ma stworzyć oddzielną grę dla spirit riding free, niestety nie wiem nic więcej

  OdpowiedzUsuń
 8. Hej Mel i Goldi! Mam pytanie: Czy wy się znacie w realnym życiu? xD I sssuppper menu ❤️Życzę powodzenia w dalszym prowadzeniu bloga oraz pozdrawiam was i wszystkich obserwatorów. Rita Beepoulos

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znamy się w realu. Czekamy na kolejne spotkanie z SSO w Polsce, aby się poznać XD Może się doczekamy.

   Usuń
 9. Hejo! Mel lub Goldi, mam pytanko :) Jak zrobić wgl napis czytaj dalej? A zamiast tego zdjęcie? Bo widziałam już takiego koma, ale mi nie pomógł ;c Mam kliknąć jakiś link...?

  Pozdrawiam!
  Lana Lowbaker ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tworzysz nowy post i masz te narzędzia edytowania, to obok takiej emotki masz kartkę, która jest porwana na pół jakby. Kliknięcie tego sprawi, że twój post zostanie podzielony. Wstaw najpierw zdjęcie, za nim wstaw to podzielenie. Wszystko co jest za tym podzieleniem zostanie wyświetlone po kliknięciu na zdjęcie, jak już wstawisz post. A co do samego napisu to pewnie wygenerowany jest html do niego i klejony gdzieś. Dokładnie Ci nie napiszę, bo nie wiem :/

   Usuń
 10. Mel i Godi mam pytanie. Sama prowadzę bloga i chcę wiedzieć jak zrobiłaś takie obrazki (zwierzęta, konie, reputacja). Mogłabym wiedzieć? ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykonawcą jest Chantal Rainheart. Zajmuje się ona grafiką na blogu. Aby dodać obrazki na bloga musisz przejść do układu > wybrać miejsce, gdzie chcesz, aby dany obrazek został wklejony > edytuj (dane pole) > dodaj gadżet (?) > gadżet obraz. Jakoś tak to było 🤔

   Usuń
 11. Kochana Mel! DZIĘKUJEMY CI!!!

  Pozdrawiam cieplutko, Sylvie Rivercake

  OdpowiedzUsuń
 12. Wow, już ponad 3000000 wyświetleń! Wielkie gratki!

  Pozdrawiam!
  ~Zita Queencamp

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ci gratuluję Mel, ja również zaczęłam prowadzić bloga o SSO i w sumie wiem, że nie potrafię pisać składnie, więc też piszę dla frajdy. A szczególnie dlatego, że jestem perfekcjonistką i lubię tworzyć ładne strony Internetowe. Bardzo miło się czyta takie posty i dokładnie takie samo odczucie miałam jak wstawiłaś post na 9 stycznia i na 1000 obserwatorów :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Och Mel!Jak tu się dla nas starasz!Jeśli nie masz pomysłu na posta to nic na siłe,przecież cię nie zjemy :D!

  OdpowiedzUsuń
 15. Du har en flott blogg. Med BloggerContest.com er du en kandidat til å vinne med ditt nettsted eller blogg, markedsføre nettsiden din, vinne premier og kampanjer. Med støtte fra våre sponsorer via vi organiserer vår blogkonkurranse for første gang i 2017. Du kan lære mer om deltakelse fra vår nettside. Du kan bli med, programmene pågår.
  Takk for din interesse og støtte!


  Web: http://www.bloggercontest.com
  Mail: contact@bloggercontest.com
  PBX: +390694802050

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeg håper at dette ikke er en falsk konkurranse :/

   Usuń
 16. Mel mam pytanie czy zrobisz konkurs np.:o wiedzy na temat Sso? Bo ja z chęcią bym wzieła udział. nie mam bloga czy cuś ale gram w Sso i sprawia mi to przyjemność :-)

  Fabiana Hayfield

  OdpowiedzUsuń
 17. Goldi, znasz niemiecki? (jeśli tamten komentarz był po niemiecku xD)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po norwesku i nie, ale opanowałam posługiwanie się Google Tłumacz do perfekcji.

   Usuń
  2. A niemiecki mam od 5 lat, więc jako tako go znam.

   Usuń
 18. PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC
  gdzie odbiera się nagrody z tych kamieni, wewnętrzny krąg błyskawicy. U Alex nie, frippa nie, nawiedzonego gościa nie, elizabeth nie..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U Avalona w Veledale, domek najbliżej wodospadu. Mam nadzieję, że dobrze pamiętam.

   Usuń
  2. Nie pamiętam, czy prawidłowa nazwa to Valedale czy Veledale.

   Usuń
  3. niet.. to jest ten nawiedzony gość! XD

   Usuń
  4. Odbierasz nagrody już przy samym kamieniu, przy prawidłowym pomiarze powinien pojawić ci się nad nim zielony wykrzyknik :)

   Usuń
  5. Valedale, ja to zapamiętałam bo skojarzyło mi się to z słowami "walę dalej" xD
   Anita Archmountain

   Usuń
 19. fajne. wejdziesz na mój blog ? pliiiiiiiiis

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strona od reklamowania się znajdziesz w encyklopedii. Polecam :D
   Ps. Mel nie ma zwykle czasu na przeglądanie blogów innych itd. od tak, bo o to proszą. Analizą blogów zajmuję się ja ;v

   Usuń
 20. Ja mam pytanie na temat bloga: Jak zrobiłaś te okrągłe ikonki na górze strony tam gdzie się przechodzi do twoich zwierzaków, koni itp? Bo ja też mam bloga na bloggerze i nie umiem takich zrobić:( W dodatku te zdjęcia z tych ikonek wystają! Ja nie umiem takich zrobić:( Baaardzo proszę o odpowiedź;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skorzystaj z drugiej opcji z przybiornika w Gimpie (nie wiem z jakiego programu używasz, ale skoro jesteś początkująca to na pewno nie pozwoliłaś sobię na zakup lepszego programu). Jest to takie koło/elipsa (ikonka przynajmniej tak wygląda). Dostosuj, aby to stworzyło idealne koło (już podczas zaznaczania, szczerokość i wysokość musi być taka sama). No i zaznaczasz na zdjęciu. Potem szukasz opcji 'odwróć'. Znajdziesz ją chyba pod zaznaczaniem. Następnie wytnij. Powinnaś otrzymać okrągły obrazek.

   Usuń
 21. Ostatnio na sso widziałam osobe z nickiem ,, Melissa SeaFALL,, Bardzo podobne , co nie?

  OdpowiedzUsuń

REGULAMIN KOMENTOWANIA

★ Szanuj innych ludzi
★ Staraj się używać zasad poprawnej polszczyzny
★ Nie spamuj, zapisuj wszystkie swoje myśli w 1-2 komentarzach