Witaj na moim blogu!

O autorce

Kliknij na zdjęcie, by dowiedzieć się więcej.

Współpraca

Kliknij na zdjęcie, by dowiedzieć się więcej.

Gdzie mnie znajdziesz?

Obserwuj bloga, by być na bieżąco ze wszystkimi postami!

środa, 4 lipca 2018

W poszukiwaniu Concorde'a!


Cześć!

Jesteście gotowi na kolejną przygodę ze Strażnikami Aideen? Przygotujcie swoje konie i ruszajmy tropem Concorde'a! Strzeżcie się jednak spoilerów, które w tym poście będą obecne!

Ważne informacje z poprzednich zadań fabularnych:

★ Justin po stworzeniu więzi z jednym z antycznych drzew widzi wizję, która ukazuje mu konie, w tym Concorde'a uwięzionego w... klatce.
★ Alex zabrana jest przez druidów oraz Elizabeth, ponieważ to ona wymyśliła plan uwolnienia Justina z więzienia

Więcej możecie przeczytać w tym poście: KLIK

Alex

★ Pomimo swojego wybryku Alex nie została wygnana, a jej jedyna kara to najpewniej kilka obowiązków na rzecz Strażników Aideen do wykonania. Gdy podjeżdżamy do Elizabeth, Alex akurat szuka dla niej rzadkich ziół w Dolinie Ukrytych Dinozaurów.Przebiegłe mistfoksy ukradły zioła, które zebrała Alex, ale na szczęście udało nam się je odzyskać!

★ Elizabeth jest dla Alex bardziej surowa niż dla innych Jeźdźców Duszy, ponieważ bardzo ją sobie ceni i widzi w niej siebie. Alex pracowała najciężej, dorastała wśród ludzi, którzy w nią nie wierzyli i nigdy nie jeździła konno przed tym jak po raz pierwszy zasiadła na grzbiecie Tin-Cana. Elizabeth jest przez to niezwykle dumna z dziewczyny i najprawdopodobniej przekaże jej swoje dowództwo nad Strażnikami Aideen, gdy nadejdzie czas.
★ Alex nie do końca wierzy w siebie, porównuje siebie do Anne, którą określa jako idealną. Rozważa nawet zrezygnowanie z bycia Jeźdźcem Duszy i proponuje nam swoje miejsce, ale dodajemy jej pewności siebie kilkoma słowami otuchy.

Kalltersi

★ W drodze powrotnej do Valedale z Alex w pewnym momencie Tin-Can wyczuwa, że ktoś obserwuje nasz każdy krok i tym razem nie jest to Dark Core... Jak się okazuje byli to Kalltersi, ale niestety nie poznajemy tajemnicy, co było tego powodem. Tak naprawdę jest to tak tajemniczy lud, że nawet dla osób, które mieszkają w Jorvik całe życie jest on zagadką.
Czy wspomnienie o Kalltersach w najnowszych zadaniach zapowiada rozwinięcie wątku z tym ludem?


Justin i dziewczyny z klubu Bobcat

★ Po dotarciu do Valedale otrzymujemy wiadomość, że Justin rozgryzł już swoją wizję i wie gdzie szukać Concorde'a.
★ Chłopak w końcu wraca do swojego domu w Moorland, gdzie wszyscy ciepło go witają.
Ciekawostka: podczas tworzenia nowych zadań, zespół stwierdził, że uścisk między Justinem, a jego ojcem Thomasem musi być przede wszystkim niezręczny!★ Justin zaraz po powrocie chce się skontaktować z Lorettą, gdyż dowiedział się, że ta pomogła znaleźć go, gdy był w więzieniu. Tej jednak nie można nigdzie odnaleźć.
★ Tan twierdzi, że Wspaniały Ydris pokazał jej i Loreccie w kryształowej kuli, kto będzie w przyszłości zarządzał klubem Bobcats. Czarownik twierdzi, że Tatijanę ma zastąpić Justin... tylko czy jest to prawdą czy próbą skłócenia dziewczyn...?

Concorde

★ Rozmowa z Tan dodaje do naszej listy jeszcze więcej pytań. Decydujemy się więc wyruszyć na poszukiwania Concorde'a używając naszych mocy.


★ Instynkt prowadzi nas do... cyrku. Tam czujemy obecność konia Anny. Na miejscu zauważamy stado koni luzytańskich. Jeden z koni podbiega do nas i pojawia się iskra nadziei, że to Concorde... Justin jest jednak przekonany, że pomimo iż z tym stadem jest coś nie tak, to nie tego konia widział w wizji.
Muszę przyznać, że te luzytany mają piękne piórka na ogłowiach!★ Po nieudanej próbie odnalezienia Concorde'a, próbujemy jeszcze raz, ponownie w obszarze cyrku. Nasze moce prowadzą nas do... jednej z zamkniętych klatek.


Cyrk i Ydris

★ Na przeszukiwaniu największej klatki, w której czujemy obecność Concorde'a nakrywa nas błazen. Twierdzi, że jesteśmy za wcześnie i nie możemy przeszkodzić w wielkim przedstawieniu Ydrisa, po czym zamyka cyrk do odwołania.★ Cały obszar cyrku ogarnia aura, która chroni go przed intruzami. Gdy na miejscu pojawia się Linda, dziewczyna stwierdza, że moc Księżycowego Kręgu pozwala przenikać jej iluzje, więc próbuje zniszczyć niewidzialną ścianę. Jest to jednak niemożliwe, gdyż jej magia połączona z naszą nie tylko nie poradziła sobie z rozwianiem iluzji, ale nawet zwróciła się przeciwko nam do tego stopnia, że gdybyśmy kontynuowały nasze próby, mogłoby to doprowadzić do wymazania naszych istnień.Pi

★ Gdy mocy Jeźdźców Duszy się nie sprawdzają, trzeba sięgnąć po inne rozwiązania. Decydujemy się na prośbę o pomoc do... wiedźmy Pi, która może wiedzieć coś o Wspaniałym Ydrisie.
★ Gdy docieramy na bagna Pi odnajdujemy tam Igora (pamiętacie tego miłośnika przepysz... przepięknych zwierząt jakimi są konie?) negocjującego z wiedźmą o cenę konia o imieniu Saga zamieszkującego na bagnach Pi. Saga należała wcześniej do Justina. Zbywamy go jednak kilkoma kłamstwami, zniechęcając do kupna.


★ Informujemy wiedźmę z czym potrzebujemy pomocy. Mówimy jej o Starbreedach, Concordzie, a wiedźma zgadza się nam pomóc.
★ Pi twierdzi, że moc Lindy nie zadziałała, ponieważ magia Księżycowego Kręgu pomaga dostrzec prawdę, a próbując rozwiać iluzję Ydrisa patrzymy na nieprawdę. Potrzebujemy mikstury rozpoznania nieprawdy, którą Pi zgadza się przygotować. Brakuje jej jednak składniku, którym są Apocrufle.
Apocrufle to gatunek grzybów, które rosną pod niektórymi drzewami. Świnki bardzo dobrze je wyczuwają, więc Pi zamienia konia Justina w jedną i wysyła nas z nią do Lasu Złotych Liści.


★ Po wykonaniu misji wiedźma odmienia Sagę z powrotem w konia, przy okazji zamieniając stary model na nowszy i oddaje ją Justinowi. Potem pozostaje przygotowanie mikstury. Po dodaniu wszystkich składników Pi każe nam przyjść jutro (czyli po następnej aktualizacji), gdyż musi wykonać ostatni etap, którym jest taniec.


Zakończenie

★ Na kolejne zadania fabularne nie musimy czekać wcale aż tak długo. Kontynuacja pojawi się już w następną środę!
★ Nie spodziewałam się, że Ydris może mieć coś wspólnego z zaginięciem Concorde'a i dodatkowo wszystko wskazuje na to, że zamieszany jest również w zniknięcie Loretty.
★ 'Nieprawda Ydrisa jest tak samo prawdziwa, jak ty czy ja.'. Nadal trudno mi zrozumieć o co chodziło Pi 🤔 Nie mogę się doczekać, aż dowiemy się więcej.
★ Niewidzialny Concorde uwięziony w klatce? W wizji Justina po połączeniu z antycznym drzewem rzeczywiście znalazł Concorde w klatce...W dzisiejszej aktualizacji poza zadaniami oraz przybyciem Farah, u której znajdziecie do kupienia ubrania w druidzkim stylu, zespół przedstawił nam również czerwcowe poprawki błędów oraz małe urozmaicenie Jorvik:

★ Ferdinand z targu koni kilka razy zapomniał o przygotowaniu zadań dla nas (nie wiem jak Wy, ale ja odrobinę się z tego cieszyłam), ale taka sytuacja się już nie powtórzy.
★ Czy zauważyliście, że w niektórych miejscach muzyka w grze nagle przestawała grać? Zespół już się tym zajął i nie powinno już być z tym żadnych problemów!
★ Ktoś najwidoczniej ukradł zdjęcie Alex z dziennika postaci i jej pole było puste, ale drobny błąd został naprawiony i doklejono brakującą fotografię.
★ Zdarza się, że niektóre aktualizacje potrzebują swoich poprawek. Tak było w przypadku nowej funkcji z wyścigami. Drobne błędy zostały usunięte, a okno wyścigów poprawione.
★ Pamiętacie jedną z przeszkód z wyścigu Jodłowego Gaju, koszmar Waszych początków w grze? Mostek z sianem tuż przy mecie, który często powodował niebezpieczny upadek został odświeżony tak, by był łatwiejszy do pokonania.
★ Tęsknicie za starą dyskoteką? Teraz w weekendy Jojo Siwa będzie miała przerwy, by ustąpić miejsca na jorveską tradycję, którą są imprezy w FP!
★ Może korzystając z jednej z podwózek zauważyliście powiewające na wietrze różowe flagi z logo gry? Zostały w grze umieszczone najpewniej by ułatwić odnalezienie transporterów!


Dajcie znać, czy macie jakieś teorie związane z zadaniami!
Życzę miłej reszty tygodnia i ściskam!

25 komentarzy:

 1. Myślę, że konie lusitano przy cyrku to dziewczyny z Bobcats, zostały zmienione w konie przez Ydrisa (ale to tylko moja teoria)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brzmi ciekawie! Nie pomyślałam o tym w ogóle, ale myślę, że to bardzo prawdopodobne

   Usuń
 2. Fajna aktualizacja :)))))))))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam z tobą zdjęcie wtedy kiedy byłaś w DUD ❤️

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja uważam, że te luzytany to dziewczyny z Bobcat, przemienione przez Ydrisa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Te luzytany z piórkami na głowie od razu skojarzyly mi się z końmi cyrkowymi z Madagaskaru 3 xD. Tak samo to pole siłowe wokół cyrku, od razu skojarzyło mi się z Wiolą z Iniemamocnych. Moje oko miłośnika filmów animowanych zawsze wylapie takie rzeczy :D. Tak ogólnie to te zadania bardzo mi się podobały. Zwłaszcza to pojawianie się różnych zapomnianych postaci, np. Igora, Kalltersow, konia Justina (o ile można go nazwać postacią). Cieszę się że sso nie zapomina o starych postaciach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Och... ten zły Ydris, nigdy go nie lubiłam. xd
  Nawet, gdy się podlizywał!

  OdpowiedzUsuń
 7. Kaltowie nas obserwowali, nie wiemy dlaczego. Igor również pracuje w Dolinie Ukrytych Dinozaurów, więc może Igor nie chciał kupić Sagi dla siebie, a dla nich? Tylko że nawet jakbyśmy go zniechęcały, to też by się nie poddał tak łatwo. Igora nie było u Pi tylko dlatego, że chciał... jedzenie xD Przynajmniej ja tak czuję.

  OdpowiedzUsuń
 8. Hejka Mel!
  ścigając się dziś w wyścigu FP, zauważyłam, że ścieżka dźwiękowa muzyki z zawodów została nagle przerwana i zaczęła grać normalna Jorvicka muzyka. Niby zespół SSO poprawił to w aktualizacji, jednak muzyka dalej się przerywa. Mogłabyś napisać o tym zespołowi SSO? Z góry dzięki.
  PS.: Kocham Twojego bloga XD <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Mel od ostatniej aktualizacji nie mogę włączyć sso jak pisze np. ,,aktualizacja 75 % "( ale na różnych % się wyłącza ) wyłącza się nie wiem czemu :( proszę o jak najszybszą odpowiedź :) z góry dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyłącza Ci się launcher? Nie mam pewnego sposobu na to, ale z komentarzy na grupie wyczytałam, że to może być problem braku miejsca na dysku lub komputer jest zbyt obciążany i nie jest w stanie dokończyć aktualizacji.

   Jeżeli będę miała jakąś pewną odpowiedź, to dam znać.

   Usuń
  2. Mi z tym pomogła Rosalie Dorian. Jak masz facebooka to napisz do niej.

   Usuń
  3. Dziękuję :)

   Usuń
  4. Ja również tak miałam i zreinstalowałam grę. Pomogło

   Usuń
  5. dzięki :) zreinstalowałam sso i działa

   Usuń
 10. Ja pojechałam tam gdzie kalltersi stoją na zdjęciu i to strasznie wygląda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też. To wygląda jakby stali na tych koniach xD

   Usuń
 11. Te luzytany mają piórka przy grzywie RÓŻOWE tak jak stroje bobcatów
  A koń co wtedy podszedł do Justina to może być Loretta...jak dla mnie może zostać tym koniem xD

  OdpowiedzUsuń
 12. Hmm a co jeśli Ydris jest związany z tą dziewczyną z gazetki? Z tego co pamiętam to ona się mogła zamieniać w jakieś zwierzę ( chyba konia ale ręki nie dam sobie uciąć). Bo hej!Ciągle pokazuje się nam koń Ydrisa a może to jest ona? A dziewczyny z bobcat to te konie. A w tą całą sprawę jest zamieszania pani Holdsword bo przecież była jej nauczycielką a Meteor o niej wspominał. A i przepraszam że ciągle używam ona,jej itd. ale nie pamiętam imienia tej kobiety z gazety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna teoria!
   Co do tej kobiety, miałaś na myśli Mazarin?

   Usuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 14. Może to głupie, ale muszę zapytać. Bardzo dawno nie grałam i zapomniałam połowę rzeczy, ale pamiętam że zadania fabularne były dostępne nawet po rocznej przerwie, a teraz nic. Wykonałam zadania, aż do momentu gdy Alex została zabrana, a Justin odszedł z końmi, a teraz nic nie mam. To wina tego, że nie zrobiłam jakiegoś innego zadania, czy mam coś nie w porządku z grą? Piszę, bo może ktoś też miał coś takiego i wie jak to zrobić.

  OdpowiedzUsuń

REGULAMIN KOMENTOWANIA

★ Szanuj innych ludzi
★ Staraj się używać zasad poprawnej polszczyzny
★ Nie spamuj, zapisuj wszystkie swoje myśli w 1-2 komentarzach