Witaj na moim blogu!

O autorce

Kliknij na zdjęcie, by dowiedzieć się więcej.

Współpraca

Kliknij na zdjęcie, by dowiedzieć się więcej.

Gdzie mnie znajdziesz?

Obserwuj bloga, by być na bieżąco ze wszystkimi postami!

Zabawy klubowe/grupowe


Podłoga to lawa

Jedna osoba z grupy pisze na czacie kluczowe słowa "podłoga to lawa", reszta zaś, od wyświetlenia się tego zdania ma 10 sekund na ucieczkę, do miejsca, gdzie nie będą stykać się z podłogą. Może być to płot, podwózka, siano- cokolwiek na co można wejść.

Pogoń za lisem

Wyznaczamy jedną osobę z grupy i mianujemy ją lisem. Osoba ta musi przed resztą grupy uciekać jak najszybciej i zwyczajnie nie dać się złapać! Zalecamy dobry sprzęt i wytrenowane konie. Dla ułatwienia można wyznaczyć granice terenu, na którym będzie trwać zabawa.

Sztafeta

Do tej zabawy trzeba wyznaczyć na mapie dwa punkty- A i B. Jednym z nich będzie start, drugim meta. Wyznaczoną trasę dzielimy na mniejsze, na oko równe odcinki. Wszystkie osoby dzielimy na grupy. Do zabawy są potrzebne przynajmniej dwie grupy, by była rywalizacja. Osób w danej grupie powinno być tyle, by na każdym początku odcinka stała jedna osoba. Początki odcinków są zwykle nazywane bazami. Pierwsze osoby startują i biegną do bazy drugiej, dopiero po jej przekroczeniu zatrzymują się, a osoby z drugiej bazy biegną do kolejnej itd.

Top Model

Z grupy wybieramy kilkoro jury, które będzie miało za zadanie oceniać zestawy graczy. Jury tworzą swoją osobną grupę, w której ustalają temat na daną rundę (przykład 'słoneczniki'- gracze tworzą żółte komplety).  Gracze na przeleportowanie się do stajni, wybranie zestawu i ponowne przybycie na miejsce spotkania mają kilka minut (zalecane powyżej 3 min). Jury ocenia zestawy w skali 1-10. Wygrywa osoba, która zbierze najwięcej punktów. 
Zalecana jest znajomość tego, co ma się w szafie, dodatkowo każda osoba powinna mieć przy sobie zegarek/stoper, by pilnować czasu. 

Zabawa w chowanego/ Slender

Z grupy wybieramy jedną osobę, która będzie szukać reszty, a także ustalamy teren, na którym trwać będzie rozgrywka. Jeżeli grupa jest duża, można wybrać więcej osób. Konie zostawiane są w jednym miejscu. Zależnie od woli osób w grupie, znalezione osoby mogą pomagać głownej szukającej w znajdywaniu innych.
W Slendera zazwyczaj bawi się w lasach, najlepiej w nocy. Dodatkowo Slender zwykle ubrany jest na czarno.

Parady

Przykładowo: parada koloru niebieskiego, parada kucyków. Jeżeli któreś osoby z grupy mają problem z lagami, zalecane jest omijanie miejsc bardziej zaludnionych jak Miasteczno Srebrna Polana czy Moorland. Trasa przejazdu powinna być wcześniej wyznaczona, by wszyscy klubowicze mogli się z nią zapoznać. Dla umilenia, można zabrać ze sobą piknik czy kiełbaski. 

Hubertus

Do tej zabawy trzeba wyznaczyć trasę, (np. Od ujeżdzalni do Zajazdu) wszystkie osoby z grupy ustawiają się na trasie, by przeszkadzać osobie jadącej tor. Nie mogą ustawiać sie na środku trasy, tylko na poboczu. Kiedy osoba jadąca tor jest w biegu, osoby ustawione na torze muszą jej przeszkadzać. Kiedy osoba pokonująca trase wjedzie w osobe przeszkadzającą, cofa się na start. Zabawa kończy się na mecie, kiedy osoba pokonująca trasę dojedzie tam.

Dzikie konie

Co tu dużo tłumaczyć.. zabawa polega na tym, by każdy siedział na koniu bez sprzętu. Każdy wciela się w swojego konia i razem z grupą tworzycie własne stado jak i jego historię!

Sesje zdjęciowe

Najlepiej, gdy robieniem zdjęć zajmuje się osoba, która ma do tego oko. Ładnie obrobione zdjęcia, wstawione na klubowe social media będą idealną reklamą, przyciągającą nie jedno oko.

Kadryle

Dla bardziej ambitnych polecamy kadryle. Jest to nic innego jak układy choreograficzne w rytm muzyki (którą można później podłożyć podczas montażu). Aby uzyskać przepiękny efekt, polecamy, aby wszystkie osoby były w tych samych zestawach, jak i na koniach tej samej rasy. Osobiście do kadrylu polecam fryzy, konie lipicańskie i angliki, ponieważ najładniej się prezenyują. Tylko zobaczcie, jak fenomenalnie może to wyglądać!
KLIK

Milionerzy

Wyznaczamy jedną osobę która zadaje pytania na wybrany temat. Najlepiej tą zabawę robić w sali klubowej w Miasteczku Srebrna Polana.
Oto jak ma wyglądać pytanie:
Konie jakiej rasy są największe w grze?
a) islandy
b) shire
c) konie lipicańskie
d) kucyki jorvik
Najpierw zadawane jest pytanie, potem w drugiej wiadomości odpowiedzi. Wszystkie odpowiedzi (a,b,c,d) muszą być zapisane w jednej wiadomości, nie piszemy ich osobno.
Od razu po pojawieniu się na czacie wiadomości z odpowiedziami uczestnicy mogą odpowiadać. Ta osoba która pierwsza napisze poprawną odpowiedź dostaje jeden punkt. Osoba która jako pierwsza zdobędzie (przykładowo) 10 punktów dostaje np. Rangę wyżej, ale to już do ustalenia.

Anioły vs. Demony

Aniołami są siwe konie, Demonami zaś kare. Cała zabawa polega na walce pomiędzy nimi. Czy tym razem dobro zwycięży ze złem? To zależy od Was..
Polecam prowadzenie rywalizacji także w wyścigach.

Zgadnij kto to

Wyznaczona osoba musi opisać daną postać znajdującą się w grze lub innego gracza tak, aby wprost nie było napisane kto to. Ten kto zgadnie pierwszy zadaje kolejną zagadkę!

Macie inne pomysły na zabawy klubowe? Czekamy na opisy w komentarzach! 😉

16 komentarzy:

 1. Fajnym pomysłem też jest tzw. stonoga. Osoby zgromadzone ustawiają się jedna za drugą tworząc tą stonogę i potem osoby z końca przechodzą na początek. Ustalamy też punkt docelowy i kto pierwszy stanie na wyznaczonym miejscu wygrywa i wtedy to osoba dostaje wyższą rangę itp. Pomysł własny :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Hubertus to nie jest ta zabawa. Została przeze mnie pozmieniana i bez zgody napisana przez jedną z członkiń. To jest pogoń lisa na wyznaczonej trasie, czasem robiona w stajniach, chodzi głównie o przechwycanie "ogona" (wstążki) zwanej lisem. W zabawie jest to po prostu dodanie osoby jadącej pierwszej do grupy i zmiana lisa, po dodaniu obecny lis opuszcza, czyli musi zostać tylko jedna osoba w grupie. Wygra ta, która na metę dojedzie jako "lis". Tak jak mówiłam, ja nieco ją zmieniłam i w grze jest to utrudnione ze względu na lagi, przez co powstają małe sprzeczki co do "wjechania" w lisa, dlatego pozostajemy w pierwotnej wersji zabawy opisanej wyżej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może po prostu się komuś pomyliło?

   Usuń
  2. Nie wymyśliłaś tej zabawy.
   Kazdy moze się bawic jak chce
   W czym problem?

   Usuń
  3. Nie wymyśliłaś tej zabawy, bo Hubertus to święto jeździeckie w prawdziwym życiu i każdy może je sobie przenieść do gry ;) Zasady poznacie od każdego instruktora w każdej stajni.

   Usuń
 3. Wow! Świetny post! Czekam na więcej! <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Zachciało mi się przez cb stworzyć klb ale nie mam sc idę błagać mamę bo na koncie w telefonie 0złXDD

  OdpowiedzUsuń
 5. Możesz dodać tak zwanego Wensza. Chodzi o to, że cały klub czy grupa robi węża, a pierwsza osoba wyznacza drogę. W drodze muszą znaleźć się przeszkody. Każdy kto o coś zaczepi odpada. Wygrywa ostatnia osoba który o nic nie zachaczy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Powinna jeszcze dojść Hodowla ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. My mamy jeszcze treningi czyli tzw. Szkółki jeździeckie. Jedna osoba z klubu, przeważnie z rangą instruktora prowadzi zajęcia z jazdy konnej dla grup. Np. Nowicjusze i członkowie to początkujący, sażystki do doświadczony jeździec grupa średnia a powyżej Mistrza grupa zaawansowana ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Alice Sleepyhope22 sierpnia 2017 12:45

  Super! Na pewno wykorzystam to na moich spotkaniach klubowych! ♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
 9. fajne by było coś typu "igrzyska". Wszyscy organizują igrzyska, powoli odpadają poszczególne osoby. Może też być ułożona historia tych Igrzysk. ostatnia osoba wygrywa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ahh, ssowe zabawy... Ja za swego dobrego 5 levela znałam tylko dk i kol :) piękne, dobre, stare czasy [^]

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja bym dodała jeszcze Real Life :)

  [dodam na wszelki wypadek wytłumaczenie]

  Chodzi w tym o to, że wcielasz się w dziewczynę i chłopaka (2 dziewczyny, 2 chłopcow) Wymyślacie historie, dodajecie własne teksty. Zabawa jest typu. horroru,milości itp

  OdpowiedzUsuń
 12. Jest jeszcze hodo (hodowla) (:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o co chodzi w tej zabawie?

   Usuń

REGULAMIN KOMENTOWANIA

★ Szanuj innych ludzi
★ Staraj się używać zasad poprawnej polszczyzny
★ Nie spamuj, zapisuj wszystkie swoje myśli w 1-2 komentarzach