Witaj na moim blogu!

O autorce

Kliknij na zdjęcie, by dowiedzieć się więcej.

Współpraca

Kliknij na zdjęcie, by dowiedzieć się więcej.

Gdzie mnie znajdziesz?

Obserwuj bloga, by być na bieżąco ze wszystkimi postami!

niedziela, 6 sierpnia 2017

Pandoria
Kilka rzeczy, które niedawno pojawiły się w grze, w tym ostatnie zadania z fabułą, zwiastuje nam, że wkrótce czeka nas wszystkich podróż do Pandorii.
Strażnicy Aideen wiedzą już, gdzie dokładnie znajduje się ostatni zaginiony jeździec oraz jak tam trafić, jednak jest to bardzo niebezpieczny plan. Spakujcie więc wszystkie potrzebne rzeczy, w tym odwagę, zabierzcie swojego Jorvika gorącokrwistego i ruszamy na przygodę!
Tak przy okazji- zaglądajcie na różne konta na instagramie związane z SSO przez najbliższe dni 😉

Troszkę więcej o Pandorii

Pandorię w sumie nie do końca można nazwać miejscem. Jest to tajemniczy wymiar istniejący w sercach żywych istot. Ta sekretna kraina występuje w grze Starshine Legacy, która jest powiązana z SSO. Stąd wiemy, czego mniej więcej możemy się spodziewać.


Portale


Jedyną drogą by dostać się do Pandorii są portale. Ostatni zaginiony jeździec dusz, czyli Anne ma moc otwierania takowych. W Starshine Legacy Fripp stwierdza, że:
Wchodzenie do Pandorii jest jak sen. Musisz uwierzyć w siebie, a następnie przejść drogę wiatrów przez portal nad przepaścią przy tajemniczym gaju. Tylko wtedy możesz dotrzeć do PandoriiOd ostatniej aktualizacji w Dolinie Ukrytych Dinozaurów oraz w Sekretnym Kamiennym Kręgu znaleźć można całkiem nowe portale, w kształcie podobne do tego ze Starshine. Jeden z nich pojawił się również na najnowszej zajawce. Zastanawiam się jaką rolę odegra portal, który znajduje się w DUD... Czy będzie on potrzebny do otworzenia przejścia do Pandorii?

Wycieczka po Pandorii w Starshine

Nie jest tajemnicą, że kraina ta jest cała różowa. W Starshine poruszamy się po niej często (ale nie zawsze) na występujących tam 'grzybach' oraz mostach, by nie spaść w przepaść. Trzeba też uważać na dziwne ciemne istoty latające wokół.
W 3 części Starshine, wchodzimy do Pandorii, ponieważ dusza konia Anny Concorde'a została tam uwięziona. Po wyjściu z portalu na wstępie wita nas dziwna, czarna kreatura. Po minięciu stwora odkrywamy cztery posągi koni (podobne do tych z Epony). Następnie przechodzimy przez jaskinię, w której natykamy się na wyrytą w ścianie historyjkę. Po wyjściu zauważamy wielką 'planszę' z literami oraz posąg przedstawiający Frippa. Następnie wystarczy tylko przejść przez most i po paru 'grzybach' aż dojdziemy do miejsca, w którym jest Concorde. Pandorię opuszczamy tą samą drogą oraz portalem.
W 4 części wszystkie dziewczyny wchodzą do Pandorii, by zniszczyć swoje pieczęci. Ma to powstrzymać uwolnienie się Garnoka. W tym poziomie osobiście miałam trudności z dojściem do celu i  potrzebowałam kilku prób, by znaleźć odpowiednią drogę do każdej pieczęci. Tutaj również poruszamy się głównie po grzybach oraz mostach. Moją uwagę przykuło coś podobnego do wody, nawet ona jest różowa i wylatują z niej bąbelki.
Wyspa Więzienna


W spisie miejsc na Star Stable znaleźć możemy nową lokalizację. Jej nazwa to wyspa więzienna i z jej opisu możemy dowiedzieć się, że to właśnie tam przetrzymywana jest Anne. Będąc w Pandorii w 3 części Starshine, w tle zauważyłam unoszące się w powietrzu wyspy. Czy może to być coś podobnego?
Troszkę więcej o Anne

Podróż do Pandorii najprawdopodobniej oznacza, że do reszty jeźdźców w końcu dołączy brakująca Anne. Warto więc dowiedzieć się o niej paru informacji!

Anne von Blyssen jest oczywiście jeźdźcem duszy, a jej koń nazywa się Concorde. Ich symbol to słońce i dziewczyna posiada moc otwierania portali do Pandorii. Jej ojciec jest jednym z najważniejszych ludzi w Jorvik, tak więc jej rodzinie nie brakuje pieniędzy. Anne na początku może wydawać się dość arogancka. Interesuje się modą i w jeździectwie specjalizuje się w ujeżdżeniu.

Postać Anny, którą możemy znaleźć w biurze Star Stable, niestety w połowie przykryta przez Lindę

Pandoria w Star Stable Online

Teraz wystarczy tylko czekać aż nasze SSOwe postacie będą mogły odwiedzić Pandorię! Jestem strasznie ciekawa, jak twórcy przedstawią ten tajemniczy wymiar w grze online.
Tak jak większość z Was chciałabym bardzo, żeby dostęp do Pandorii był dla nas stały, ale zważając na to, że tak trudno się tam dostać, niestety wątpię, że poza zadaniami będziemy mogli ją odwiedzać. Choć mógłby tam powstać dość ciekawy wyścig, w którym jedną z przeszkód byłyby takie czarne stwory!

Ściskam Was w tym pandorycznym nastroju i życzę miłego dnia

36 komentarzy:

 1. Super :) Szkoda, że mam dopiero 13 lvl i nie mam dostępu dobtych nowych questów :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe :D
  Myślę, że "lodówka" Nica w Dolinie Ukrytych Dinozaurów może mieć coś wspólnego z portalami. Wokół niej są takie gwiazdki, jak podczas zamykania szczelin pandorycznych, czasem emituje różowym światłem, a portal bez powodu nie stanąłby w DUD :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post <3 Czekam teraz,aż będziemy mogli uratować Anne:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Melissa, skoro wtedy trzeba było się poruszać po grzybach itd to może wraz z fabułą SSO doda opcję skakania postaci? Według mnie fajnie gdyby nasza postać mogła skakać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze kiedy jestem w siedzibie Dark Core mam ten dreszczyk emocji mimo tego, że od nowa muszę przejść tą samą trasę. Mam nadzieję, że pandoria też dostarczy nam tej adrenaliny i twócy sprawią, że to nie będzie tylko skakanie ze skały na skałę, tylko coś w stylu tej trasy którą musieliśmy przejechać by po raz pierwszy (legalnie) dostać się do Epony. Tak... Mam wymagania xD

  OdpowiedzUsuń
 6. Mel,skoro już tak o Starshine, orientujesz się może skąd go pobrać?

  OdpowiedzUsuń
 7. Hey,Mam 16 lvl(niedługo 17)I kiedy będę mieć te zadania z pandorią,lisą itp?Proszę o odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy. Musisz wykonać wszystkie reputacje związane ze strażnikami aideen (krąg słońca,...) i robić dalej dostępne na twoim koncie zadania.

   Usuń
  2. Żeby mieć zadania z Lisą musisz wbić lubianą bądź popularną w kręgu słońca. ;)

   Usuń
  3. Połowa z kawałkiem 18 lvl ;)

   Usuń
  4. niedługo, ja je miałam na 16 :)

   Usuń
 8. Ellie powinnaś niedługo mieć :) Ja miałam bodajże pod koniec 17 lvl

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie najbardziej zastanawia jedna rzecz... Jeśli już uratujemy Anne, to nasza postać będzie... niepotrzebna? Bo w końcu będą 4 jeźdźcy dusz i będą mogli odprawić ten rytuał który ma powstrzymać garnooka od uwolnienia się i załóżmy, że już jest po tym całym rytuale. Co dalej? Gra się skończy? Szczerze, przez moje dwa lata grania bardzo wątpiłam, że kiedykolwiek ta gra się skończy, te ok. 400 złotych które w nią włożyłam, ma tak pójśc na marne, bo się skończy to wszystko?
  Jednak nie zapominajmy o fakcie ze to nasza postac jest najbardziej utalentowanym jeźdźcem dusz, bo jak zaczynaliśmy gre i te kamienie musieliśmy aktywować to wszystkie się zrobiły różowe, wiec mamy jakby moce lindy, alex, anne i lisy. W sumie cieszyłabym się jakby jakaś reputacja była przed tymi zadaniami, że coś w stylu będziemy ćwiczyć otwieranie portali itp. Bo w sumie to mogłoby być ciekawe, a nie, że starsi i bardziej doświadczeni gracze nie mają co robić. Mogli by dodawac wiecej tych mniejszych fabuł i reputacji, bo przez to że nie mam co robić na sso, mam coraz mniejszą chęć wchodzenia tam... Ech... odbiegłam od tematu... ;-; xD

  Tak więc według mnie SSO powinno zrobić coś... nieprzewidywalnego, np. że nie uda nam sie uratować Anny i to my będziemy musieli ją zastąpić w przyszłych fabułach, ale wcześniej będziemy musieli trenować swoje umiejętności i wgl. Albo że Garnookowi uda sie uciec z tego miejsca gdzie jest i bedzie potrzebna pomoc naszej postaci i uratujemy wszystkich, ale szczerze to ja se bardzo chetnie poczekam kilka lat na te zadania, bo po prostu nie chce konczyc tej gry, chociaz w sumie sso pewnie wymysli jakas tam fabule, ale to nie bedzie mialo jakiegos wiekszego sensu, przynajmniej według mnie... Ale przecież nie zapominajmy o tym, że nie mamy większej części Jorvik odkrytej, więc jak oni mogą robić najważniejszą fabułę tak wcześnie? Bo przecież my mamy tylko południowo-zachodnią część jorvik odkrytą...

  Więc, ostatecznie - nie cieszę się z tego, że ta fabuła nadchodzi tak szybko, ze względu na to, że SSO (według mnie) zapewne straci swój urok, gdy już Garnooka, p. Sandsa, Dark Core nie będzie...

  Ach, warto w sumie też przywołać tutaj myśl o G.E.D, bo przecież ostatnio skupiamy sie na Dark Core, przez to, że to oni robią największe zamieszanie. A przecież w czterech miejscach w Jorvik są ukryte drzwi na ktorych jest coś przypominające kombinacje logo G.E.D i Dark Core, więc może te dwie firmy jakoś współpracują i może to G.E.D się przyczyni się do uwolnienia Garnooka.

  Wolałam ogólnie jak zadania z fabułą były co ok. rok, a nie co miesiąc, bo jak były rzadziej to sso skupiało się też na takich rzeczach jak nowe tereny. Wydaje mi sie że nowe tereny były czesto na poczatku lata i na koniec roku. A przez tą fabułę terenów nie widać, a gracze się nudzą przez zadania które trwają dzień/dwa dni.

  Ogółem, wiem, że moja wypowiedź jest bardzo skomplikowana i pomieszana, ale nie mam siły tego sklejać do kupy, więc przepraszam za to. Chciałam tylko wyrazić swoje zdanie i mam nadzieję, że w miarę mi się to udało. Nie chcę jakiegoś bardzo długiego komentarza tutaj dawać, więc połowę mysli zostawię dla siebie.
  Pozdrawiam, Siri Seadawn. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z tym, a jeszcze nie zapominajmy o Justinie. Uwięzili go czy nie?

   Usuń
  2. Sądze że będziemy kierować jeźdzcami dusz, ponieważ mamy wszystkie 4 moce, i w eponie pomnik przed schodami jest zepsuty, a on ma symbolizować nas więc twoje 400 zł nie pójdzie na marne ;3

   Usuń
  3. Przecież uwolnienie Anne to pewnie nawet nie połowa gry. Nie zapominajmy, że są jeszcze inne wątki, trzeba pokonać Garnoka... Uwolnienie Anne to pewnie dopiero początek kolejnych questów.

   Usuń
  4. Zobacz sobie teorie bodajże szwedzkiej Yt Megary.

   Usuń
  5. A mi się wydaje, że nasza postać nawet jak już uwolnimy Anne nie stanie się niepotrzebna bo to by było bez sensu. To my i nasze konie jesteśmy najważniejszym elementem w grze więc to nie miałoby najmniejszego sensu. Jesteśmy piątym jeźdźcem, bez nas zespół jest niekompletny. Poza tym jeśli faktycznie kiedyś pokonamy Garnoka skąd wiadomo, że nie wróci albo, że nie będzie nowego (może jeszcze ciekawszego) wroga?

   Usuń
  6. Nie zapominajmy też o Nightduscie :)

   Usuń
  7. Szczerze sądzę, że w wszyscy nie myślicie, ponieważ:
   1. Widzieliście Dolinę PIĘCIU Koni? Jest czterech Jeźdźców Duszy, a jest tam Starshine, Meteor, Tin.Can i Concorde. A co z ostatnim na środku koniem? No niby jest zniszczony ten posąg, ale co jak to nasz koń? Dużo jeszcze nie wiemy.
   2. Elizabeth dużo razy powtarzała, że ma nadzieję, że zostaniemy Jeźdźcem Duszy. I tak w ogóle w tych zadaniach, było, że PIĘCIU Jeźdźców Duszy, otworzy portal. Nie czterech, PIĘCIU. Trzeba myśleć. Wiem, że wtedy tego mogliście jeszcze nie wiedzieć, no ale żeby od razu, że gra się skończy? To żałosne...

   Usuń
 10. Mogłabyś podać x i y tego portalu w dud?
  P.S Super blog! Życze jeszcze wiekszych sukcesów ;)(nie działa mi ,,eł'')

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety mam dopiero 16 lvl :(

  OdpowiedzUsuń
 12. Myślę że jak uratujemy Anne to możemy być nie potrzebne , ale możliwe że legenda Jorvik może się sprawdzić. W legendzie jest napisane że Jorvik było odizolowaną skałą w zimnym , ciemnym morzu.
  Na ziemię spadła gwiazda i wyłoniła się dziewczyna na koniu jechała ze światłem i z harfą i pozostawiała za sobą ciszę i spokój my robiąc zadania też jakby sprawiamy że jest spokój , pomagamy innym , godzimy ich. Również jest tam ukazane że wyspiarze mają więź ze swymi końmi przecież my też mamy więź , pokazane to było przy ratowaniu Justina. Jest ukazane że stoją jeźdźcy dusz w komplecie , ale z widoku dziewczyny. Następnie pisze że braterstwo sióstr prowadzone jest przez heroiczną dziewczynę. Ta dziewczyna pojawi się na grzbiecie konia przywracając nadzieję i światło. Na końcu jest pytanie czy ty jesteś tą dziewczyną?
  My się przecież pojawiłyśmy w Jorvik.
  Myślę że to my i gdy uratujemy Anne to my po prowadzimy jeźdźców Dusz. Zwłaszcza że nasz koń ma moc i potrafi latać może i nasza postać dostanie jakiś mocy?
  I jeszcze jest rzecz w górach obok toru do galopu. Jest tam miejsce katastrofy UFO a przecież wiedząc że Fripp i strażnicy lecieli UFO trzymając tam Garnoka i rozbili się o planetę - wiemy to ze StarShine.
  Dziękuje za wypowiedź oczywiście to moje zdanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie Paula. Nie staniemy się niepotrzebne bo to my jesteśmy reinkarnacją Aideen wg mnie :D

   Usuń
 13. Coś mi się wydaje ,że trzeba będzie mieć reputację u nicka lub u tej osoby obok
  P.S Mel świetny blog życzę ci aby twój blog nadal był najleprzy

  OdpowiedzUsuń
 14. Polecam sprawdzić zakładkę odkryte lokacje w mapie pojawiła się tam nowa lokacja z pandorii(?)

  OdpowiedzUsuń
 15. W końcu fabuła...Mam nadzieję że nie spieprzą tego i zadania będą ciekawe :")

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja zauważyłam ,że oprócz tego portalu w dud dodali jeszcze jeden portal w starym kręgu druidów i przednim stoi takie coś xD taki jakby stolik xD
  Pozdrawiam : Esther Seablanket

  OdpowiedzUsuń
 17. Mel, do 3 i 4 są jest potrzebny Deamon Tools podasz link z jakiej stronki zainstalowałaś?

  OdpowiedzUsuń
 18. Sso to moja ULUBIONA gra i jak się o tym dowiedziałam to się popłakałam ze szczęścia!!!���� czekam na przyjaciółkę. Postanowiłam że zrobię te zadania razem z nią❤️

  OdpowiedzUsuń
 19. Już byliśmy w pandorii, racja, ale jak uratuje y Anne to bedziemy niepotrzebni? I gra się skończy?


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gra ma jeszcze wiele innych wątków. Poza tym, to w końcu tylko gra. Twórcy mogą stworzyć nowy, magiczny wątek dla graczy. Nie ma się z czym martwić, pewnie już mają przygotowany plan.

   Usuń
 20. czemu nie moge skakac w padorii?

  OdpowiedzUsuń

REGULAMIN KOMENTOWANIA

★ Szanuj innych ludzi
★ Staraj się używać zasad poprawnej polszczyzny
★ Nie spamuj, zapisuj wszystkie swoje myśli w 1-2 komentarzach